O Siedlisku

Siedlisko Czarny Bocian to miejsce z duszą. Powstało, bo kiedyś zakochaliśmy się w widoku na zakola puszczańskiej rzeki Marychy i skarpy porośniętej brzozowo-sosnowym lasem. Lokalizacja siedliska z pewnością dodaje aury tajemniczości . Należą do niego działki położone w dosłownie przy pasie granicznym w Litwą, w mało dostępnym puszczańskim jej fragmencie oraz ponad kilometr linii brzegowej granicznej rzeki Marychy. „Budwieć – kolonia”, wieś gdzie leży Siedlisko, to maleńka osada leśna. Na stałe mieszka tu zaledwie 2 gospodarzy a po litewskiej stronie las i trudne do przebycia bagna ciągną się przez kilkadziesiąt kilometrów. Mimo że siedlisko leży w dość dzikim miejscu z dała od szlaków komunikacyjnych nasi goście mogą mieć jednak poczucie bezpieczeństwa przez cały rok dzięki sąsiadom, którzy prowadzą małe gospodarstwo rolne i w razie czego zawsze pomogą.
Na naszych łąkach można spotkać wyjątkowe okazy fauny i flory, np. o świcie słychać klangor żurawi, a w ciągu dnia odwiedza je czarny bocian, którego siedliska są prawdziwą rzadkością w całej Europie. Od niego też wzięło nazwę nasze Siedlisko. Jest to wi raj dla wędkarzy, grzybiarzy, kajakarzy , fotografów oraz miłośników przyrody. Staramy się zachować naturalny ekosystem w nienaruszonym stanie ale łączymy go z najnowszymi zdobyczami cywilizacji, żeby zapewnić Państwu wypoczynek w komfortowych warunkach. Oddajemy gościom do dyspozycji całoroczny dom (100 m2) wykonany w całości z pachnącego świerkowego drewna, w którym drewniane podłogi i boazerie pozwalają się poczuć bliżej natury. W domu są trzy sypialnie, dwie łazienki i duży salon z aneksem kuchennym, w których może przebywać w komfortowych warunkach 6-8 osób . Całość jest ogrzewana nowoczesnym kominkiem z rozprowadzeniem ciepła, albo jak kto woli elektrycznymi grzejnikami. Stylistyka domu nawiązuje do regionalnych chat na Podlasiu.
Black stork, Ciconia nigra, against white background

Poza tym w siedlisku są do Państwa dyspozycji dwie wiaty, dwie „plaże” nad rzeką z małymi pomostami (z głębszą – 300 m od domu i płytszą wodą 50 m od domu), miejsce na ognisko, szopa pełna drewna do palenia , niezliczona ilość stanowisk wędkarskich, boisko z bramkami, trampolina , piaskownica i huśtawka dla najmłodszych, hamaki, kajak, rowery, grill. 
Działka jest ogrodzona i podzielona na strefy, żeby bezpiecznie gościć również czworonożnych pupili . U sąsiadów można natomiast zobaczyć jak niegdyś prowadzono gospodarstwo rolne – pozostałe stare budynki inwentarskie (bardziej jako ciekawostka bo zwierząt w nich nie ma) i zabytkowe maszyny rolnicze.

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Skontaktuj się z nami